• DEŇ ZEME

• Aj tento rok sme si v našej škole pripomenuli Deň Zeme. Žiaci vyčistili areál a okolie školy. Jednou z aktivít ku Dňu Zeme bola aj kresba na chodník pred budovou školy.

• Morena

• Pred Veľkou nocou boli žiaci základnej školy vynášať Morenu za sprievodu jednej krátkej riekanky. Našou snahou bolo uchovávať tradície spojené s lúčením sa so zimou a vítaním jari. Morenu sme za spevu zapálili a hodili do rieky.

• Mc Donald´s cup

• Vo štvrtok 21.3.2024 našu školu reprezentovali na okresnom kole Mini futbalu žiakov a žiačok ZŠ - Mc Donald´s cup v Púchove dievčatá a chlapci z 2., 3. a 4. triedy. Zo štyroch zúčastnených družstiev sa umiestnili na peknom 3. mieste. Dievčatám a chlapcom blahoželáme.

• Hviezdoslavov Kubín- okresné kolo

• V utorok 19.3.2024 sa konalo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín v Púchove. Našu školu reprezentovala Sofia Belianská v prednese poézie v I. kategórií. Sofii ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy.

• Marec mesiac knihy

• V piatok 15.3.2024 nás navštívila pani spisovateľka Lucia Bršiaková, ktorá žiakom a deťom okrem prečítania krátkeho príbehu zo svojej knihy "Sofinka, malá bublinka", porozprávala akou "cestou" musia knihy prejsť kým sa vydajú a dostanú na pulty obchodov.

V prípade záujmu si knihy s venovaním od pani spisovateľky môžete zakúpiť prostredníctvom pani učiteliek. Ceny kníh sú uvedené na fotografii.

• Pytagoriáda- školské kolo

• Dňa 12.decembra 2023 sa konalo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Úspešným riešiteľom blahoželáme. V okresnom kole budú školu reprezentovať v apríli 2024 v Púchove:

- kategória P3: Adrian Brehovský, Kristína Pontes, Alžbeta Barancová

- kategória P4: Lukáš Pecko

• Charitatívny beh

• Ahojte, sme žiaci tretieho ročníka gymnázia v Púchove, minulý rok sme v rámci ročníkového projektu zorganizovali beh aprílová 5ka. V minulom roku mal veľký úspech a preto sme sa rozhodli zorganizovať 2. ročník, ktorý sa bude konať 13.4.2024. Tento rok sme si pre vás prichystali niekoľko prekvapení! Jedno z nich je BEH TÍMOV! Jednotlivci prihlásení do behu sa môžu na mieste zapísať a bežať za tím zložený aspoň z 5 členov vyhodnotenie tímových behov bude podľa priemerného času bežcov. Všetky peniaze, ktoré vyzbierame budú venované deťom z detského domova. Dospelí a deti nad 15 rokov budú bežať 5 km a štartovné je 8€. Mladšie deti budú mať pripravené detské trasy tie sú zadarmo. Ak neradi beháte, môžete prísť prispieť aspoň dobrovoľným príspevkom. Krabička na dobrovoľný príspevok bude v stane s registráciou. Stránka, na ktorej sa môžete zaregistrovať. https://www.aprilova5ka.com/

• Imatrikulácia prvákov

• Vo štvrtok 29.2.2024 sa konala Imatrikulácia prvákov - slávnostné privítanie prváčikov medzi žiakov našej školy, na ktorom museli predviesť svoju múdrosť, šikovnosť a obratnosť. Po sľube prvákov ich pani riaditeľka pasovala za žiakov našej školy. Všetkým prváčikom želáme veľa úspechov v škole.

• Veľkonočná burzička

• Milí rodičia,

príďte sa pozrieť na našu "Veľkonočnú burzičku" a okrem iného stráviť aj peknú nedeľu so svojimi deťmi. Deti budú mať možnosť zdobiť kraslice, či upliesť si korbáč. Vy sa môžete medzi tým pohostiť, občerstviť, posedieť si, stretnúť sa a porozprávať s priateľmi a známymi.

A ak máte doma nepotrebné zachovalé veci (odevy, obuv, knižky, hračky,...), ktoré vám už neposlúžia, ale iným by ešte poslúžiť mohli, prineste ich, prosím, do školy na našu „Veľkonočnú burzičku“ do 13.3.2024. Výťažok z burzičky pôjde na školu Streženice.

Vopred veľmi pekne ďakujeme.

Kolektív školy

• Divadelné predstavenie

• Dňa 29.2.2024 (štvrtok) sa o 9,00 hod. uskutoční pre deti a žiakov našej školy divadelné predstavenie Ali Baba - zbojnícka rozprávka.

• Ak môžete, darujte svoje percentá z daní škole

• Milí rodičia, priatelia, známi,

ak môžete a ešte neviete komu darovať svoje 2% alebo 3% z daní, prosím, darujte ich našej škole cez občianske združenie Maximum 4 Streženice, s ktorým sme nadviazali spoluprácu. Všetky vaše darované finančné prostriedky budú poskytnuté našej škole. Tlačivo si môžete vyzdvihnúť v škole u riaditeľky alebo v zborovni, prípadne si ho môžete stiahnuť priamo zo stránky. Vyplnené tlačivo, prosím, odovzdajte v škole (nie na Daňový úrad) najneskôr do 27.4.2024. Vopred veľmi pekne ďakujeme.

Kolektív školy

• Hviezdoslavov Kubín- školské kolo

• Aj tento rok sa v našej škole konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Pri recitácii sa hodnotil nielen výber textu a jeho ovládanie, ale aj zvuková stránka a prednes. Všetci účastníci boli odmenení potleskom a sladkosťou. Víťazi si odniesli aj diplom.

Umiestnenie bolo nasledovné:

I. kategória- prednes prózy

3. miesto- Adrian Brehovský

Timea Šimová

I. kategória- prednes poézie

1. miesto- Sofia Belianská

2. miesto- Kristína Pontes

3. miesto- Amália Javorková

Tobias Pivko

V okresnom kole bude našu školu reprezentovať Sofia Belianská. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších recitačných súťažiach.